Jak se starat o ručníky Vossen?

6 TIPŮ, JAK ZACHOVAT RUČNÍKY VOSSEN V DOBRÉ KONDICI

PŘI JAKÉ TEPLOTĚ MOHU PRÁT SVÉ VÝROBKY VOSSEN?

Je důležité, abyste každý froté výrobek před použitím vyprali. Abychom byli šetrní k životnímu prostředí, doporučujeme prát při teplotách mezi 20 °C a 40 °C.

 

JAKÝ PRACÍ PROSTŘEDEK MÁM POUŽÍT?

Bílé, světle barevné a sytě barevné ručníky, ošušky nebo župany perte vždy odděleně. Vysoce účinný prací prostředek obsahující optické zjasňovače by se měl používat pouze pro bílé froté výrobky. Na barevné froté výrobky by se měl používat jemný prací prostředek, aby se zachoval jas barev. Doporučujeme tekutý prací prostředek.

 

KOLIK ZMĚKČOVADLA MOHU POUŽÍT?

Během prvních 10 pracích cyklů nových froté výrobků nepoužívejte aviváž vůbec. Poté doporučujeme se kondicionéru vyhnout, protože ulpívá jako film kolem vláken a způsobuje nejen negativní dopad na savost froté výrobků, ale může také způsobit zvýšený rozvoj žmolkování. Pokud vlastníte sušičku, nemusíte používat kondicionér na tkaniny vůbec. Díky jedinečné technologii AIRpillow jsou ručníky a župany mimořádně měkké a nadýchané tak, jak jsou.

 

JAK SE MOHU VYHNOUT ŽMOLKOVÁNÍ?

Je zcela normální, že froté ručníky vytvářejí žmolky, když jsou nové - zejména pokud se jedná o vysoce kvalitní tkaniny nebo tkaniny s vysokým počtem vláken. Díky jedinečné technologii AIRpillow vytvářejí výrobky VOSSEN o 90 % méně žmolků než běžné ručníky. Aby se zabránilo nadměrnému a dlouhodobému žmolkování, neměly by se ručníky v pračce příliš třít, proto se vždy ujistěte, že je buben pračky naplněn do posledního místa.

 

JAK MÁM SUŠIT FROTÉ RUČNÍKY?

Ručníky Vossen jsou vyrobeny z přírodní bavlny, proto nemohou být nikdy absolutně odolné proti srážení. Srážení látky můžete zabránit tím, že ji natáhnete, dokud je ještě vlhká, nebo po usušení tím, že ji vytáhnete do tvaru. Teplota sušičky by neměla být nastavena příliš vysoko.

 

JAK MOHU ZABRÁNIT VYTAHOVÁNÍ NITÍ?

Vytažené nitě nejsou žádný problém! Jednoduše je odstřihněte v jedné rovině s vlasem. Abyste zabránili vytahování nití, neperte prosím froté výrobky společně s oděvy, které mají háčky nebo zipy.